ФТ Серија

ФТ Серија

Краток опис:

According to customer’s requirements, we development some special machine. Such as special extrusion system for automobile material, different structure 3D air duct machine to follow different requirements, big machine for pallet and many special shaped products. Depend on the shape of the product       Note:The data just for reference,the machine can be specially designed according to different products.   FT550 FT750/BK750 FT1500/BK1500 FT1000/1500 (six layer) ※Max. volume...


детали за производот

Тагови производ

Според барањата на клиентите, ние развој на некои специјална машина. Како што се специјални систем истиснување за автомобил материјал, поинаква структура 3D воздух канал машина за да се следат различни барања, голема машина за палети и многу специјални обликувани производи.

  1. Зависи од обликот на производот

      Забелешка: Податоците се само за референца, машината може да се специјално дизајниран во согласност со различни производи.

 

FT550

FT750 / BK750

FT1500 / BK1500

FT1000 / 1500 (шест слој)

※ Макс. обем на производи (L)

120

220

1250

100 (500)

Завртка дијаметар (mm)

φ100

φ120

φ120 × 2

φ45 / 75/100 х 2

L / D

30: 1

30: 1

30: 1

28: 1 (30: 1)

Plasticizing капацитет (kg / h)

240

380

380 (450) x2

270

Котури димензија (Ш x H) (mm)

1100 × 1100

1300 × 1400

1800 × 1600

1400 × 1800

Котури отворање мозочен удар
(mm)

600 ~ 1400

700 ~ 1700

1000 ~ 2700

1000 ~ 2000

Стегање сила (kN)

550

2750

1500

1000/1500

волумен Accumulator (L)

12 (16)

20 (30)

45 (85)

шест слој ко-истиснување

Максимален дијаметар на умре (мм)

100-350

380

300 (650)

300-600 (600-800)

Удар игла нагоре и надолу мозочен удар (mm)

150

150

240

150

Проширете мозочен удар (mm)

170 ~ 550

140 ~ 440

240 ~ 1035

150 ~ 700

Крајна удар игла нагоре и надолу мозочен удар (mm)

260

200

400

350

Платформа нагоре и надолу мозочен удар (mm)

450

520

600

520

За ладење притисок на вода (Mpa)

0.3

0.3

0.3

0.3

Воздушен притисок (МПА)

0.8

0.8

1.0

1.0

Хидрауличен систем притисок (Mpa)

16

16

16

16

Die греење главата моќност (kW)

28 (35)

52 (65)

55 (95)

40

Истиснување греење моќност (kW)

30

47

47 × 2

91 (138)

Пумпа за масло моќност на моторот (kW)

37

30

100 (44)

80 (100)

Истиснување на моќноста на моторот (kW)

90

132

132 × 2

247 (376)

Вкупна моќност (kW)

196

255

538 (482)

566 (850)

Просечна потрошувачка (kW / h)

105

135

305 (260)

340 (510)

Машина тежина (T)

20

30

75-90

30

Машина димензии (LxWxH) m

8,7 x4.2 × 5

9.1x5x6

13x5x7.6

16 × 9,5 × 8 (22x12x9)


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Онлајн Chat!