HC75-HC120

HC75-HC120

Краток опис:

This series is accumulator die head model. It is the mature model of the company, with mature technology, stable performance, simple operation and low failure rate.   Machine Model HC75 HC90 HC110 HC120 Max. Product Volume(L) 25(30) 50(60) 120(160) 230 Outline Dimension(L×W×H m) 4.5×2.5×3.8 5.2×2.9×4.6 5.9×3.1×4.8 8.5×4×6 Machine weight(t) 12 14 17 30 Plasticizing system Screw Diameter(mm) ∮75 ∮90 ∮100 ∮120 Screw L/...


детали за производот

Тагови производ

Оваа серија е акумулаторот умре модел на главата. Тоа е зрела модел на компанијата, со зрела технологија, стабилни перформанси, едноставна операција и ниска стапка на неуспех.

 

машина модел

HC75

HC90

HC110

HC120

Макс. Производ волумен (L)

25 (30)

50 (60)

120 (160)

230

Подвлечени димензија (L × W × H m)

4,5 × 2,5 × 3,8

5.2 × 2.9 × 4.6

5,9 × 3,1 × 4,8

8.5 × 4 × 6

Машина тежина (t)

12

14

17

30

plasticizing систем

Завртка дијаметар (mm)

∮75

∮90

∮100

∮120

Завртка L / D

25: 1

25: 1

25: 1

30: 1

Екструдер Моќност на мотор (kW)

30

45

55

110

Plasticizing капацитет (kg / h)

100

150

180

270 HDPE

Завртка брзина на ротација (Rev./Min.)

10-80

10-80

10-80

10-80

греење зона

4

4

4

4

Топлинска моќност (kW)

18

25

30

47

Die систем глава

Accumulator Обем (L)

4.2 (3.1kg)

6 (4.5kg)

12 (9kg)

20

Топлинска моќност (kW)

18

20

25

40

Макс. Умре отвор (mm)

∮250

∮350

∮450

∮350

греење зона

4

4

6

6

стегање систем

Мувла потисната плоча (Ш x H mm)

750 x 650

900 × 800

1050 × 1000

1400 × 1600

Мин. Растојание (mm)

250

450

550

800

Макс. Растојание (mm)

800

1100

1400

1800

Стегање сила (kN)

215

270

550

750

Платформа

Дигање мозочен удар (mm)

350

400

450

450

брзина за подигање (мм / мин)

30

30

30

30

хидрауличен систем

Голема пумпа отценети притисок

12

12

12

12

Мала пумпа отценети притисок

16

16

16

21

Моќност на моторот (kW)

22

30

37

55

Серво хидрауличниот систем за Факултативна

Систем отценети притисок (MPa)

16

16

16

Голема пумпа 16

Мала пумпа 16

Моќност на моторот (kW)

11

11

15

15 * 2

дебелина контролер

Отценети притисок (MPa)

16

16

16

16

Гласал проток (L / мин.)

23

23

23

53

Моќност на моторот (kW)

4

4

4

11

Напојување

Напон (V)

AC380V ± 10%

AC380V ± 10%

AC380V ± 10%

AC380V ± 10%

Набавка Фреквенција (Hz)

50

50

50

50

wire поврзување

Трифазен четири жици

Трифазен четири жици

Трифазен четири жици

Трифазен четири жици

Вкупно Номинална моќност (kW)

92/81 (серво мотор)

124/105 (серво мотор)

151/129 (серво мотор)

263/238 (серво мотор)

Просечната потрошувачка на енергија (kW)

37/28 (серво мотор)

53/40 (серво мотор)

65/50 (серво мотор)

125/105 (серво мотор)

Довод на воздух

Воздух извор на притисок (MPa)

0,8-1

0,8-1

0,8-1

0,8-1

Работен притисок (MPa)

0,6-0,8

0,6-0,8

0,6-0,8

0,6-0,8

Потрошувачка на воздух (m 3/ min)

0,4-1

0,4-1

0,4-1

0,4-1

Снабдување со вода

За ладење вода под притисок (MPa)

0.3

0.3

0.3

0.3

Ладење на протокот на вода (L / min)

100

100

200

200


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Онлајн Chat!