ХГ серија двојна пумпа

ХГ серија двојна пумпа

Краток опис:

Оваа серија е надградба на моделот на ПГБ серија. Целосно ажуриран plasticizing систем, со висок квалитет, висок принос и ниска потрошувачка. Мала машина скала усвојува најнапредните калапи систем на поместување е брзо и без влијание. Брзината на движење е 50% побрзо од нормално тип. Големи размери донесува Висока ефикасност и заштеда на енергија, тоа може да спаси повеќе од 25% енергија отколку нормален тип. ХГ серија мал удар лиење машина Саладин со човековите-машина, допир операција, лесен и едноставен. Целосно се надгради на Pla ...


детали за производот

Тагови производ

Оваа серија е надградба на моделот на ПГБ серија. Целосно ажуриран plasticizing систем, со висок квалитет, висок принос и ниска потрошувачка.

Мала машина скала усвојува најнапредните калапи систем на поместување е брзо и без влијание. Брзината на движење е 50% побрзо од нормално тип.

Големи размери донесува Висока ефикасност и заштеда на енергија, тоа може да спаси повеќе од 25% енергија отколку нормален тип.

ХГ серија мал удар лиење машина

Саладин со човековите-машина, допир операција, лесен и едноставен.

Целосно ажуриран plasticizing систем, со висок квалитет, висок принос и ниска потрошувачка.

Целосно ажуриран истиснување умре глава, материјал проток непречено, материјал и боја се менува брзо.

Усвојат најновиот стегање систем, стегање сила на мувла е униформа, да ја направат трајни.

На повеќето напредни калапи систем на поместување е брзо и без влијание. Брзината на движење е 50% побрзо од нормално тип.

Висока ефикасност и заштеда на енергија, тоа може да спаси повеќе од 20% енергија отколку нормален тип.

параметар двојно станица ХГ серија

машина модел

HG60YR / 1

HG70YR / 1

HG80YR / 1

HG90YR / 1

HG100YR / 1

Машина Модел Спецификација

една глава

една глава

една глава

една глава

една глава

Макс. Том производ (L)

2

5

8

15

30

Подвлечени димензија ( L × W × H m )

3,3 × 2,2 × 2,4

3,9 × 2,2 × 2,5

3,9 × 2,2 × 2,5

4.2 × 2,9 × 2,9

5.6 × 4.4 × 3.5

Машина тежина ( t )

3.8

5

6

7.8

15

plasticizing систем

Завртка дијаметар (mm )

∮60

∮70

∮80

∮90

∮100

Завртка L / D

24: 1

24: 1

24: 1

24: 1

24: 1

Екструдер Моќност на мотор ( kW )

15

22

30

55

55

греење зона

3

3

4

4

4

Топлинска моќност ( kW )

8.4

11,6

16

17,6

19,4

Plasticizing капацитет (kg / h)

50

55

90

120

160

Платформа лифт мозочен удар (mm)

200

200

200

250

250

Die глава

греење зона

3

3

3

3

5

Топлинска моќност ( kW )

4,2

5.6

5.6

8.1

15,1

Макс. Умре отвор (mm )

∮90

∮135

∮135

∮180

∮250

стегање систем

Мувла потисната плоча (Ш x H mm )

300 × 320

360 × 400

380 × 420

480 × 510

600 × 700

Мин. Растојание (mm )

138

160

160

240

380

Макс. Растојание (mm )

368

520

550

620

980

Стегање сила (kN )

45

100

100

150

220

Подвижна мозочен удар (mm )

320

406

500

650

850

хидрауличен систем

Пумпа за масло Тип

Двоен Ване пумпа

Двоен Ване пумпа

Двоен Ване пумпа

Двоен Ване пумпа

Двоен Ване пумпа

пумпа( cm 3 / вртежи )

6 + 53

6 + 53

6 + 53

8 + 85

10 + 136

Моќност на моторот ( kW )

5.5

7.5

7.5

11

30

Систем отценети притисок ( MPa )

10

10

10

10

12

Хидрауличен серво систем

Пумпа за масло Тип

Менувач пумпа

Менувач пумпа

Менувач пумпа

Менувач пумпа

Менувач пумпа

пумпа( L / min )

80

80

100

100

120

Моќност на моторот ( kW )

11

11

13

13

15

Систем Номинална моќност ( MPa )

10

10

10

10

12

Напојување

Напон ( V )

380

380

380

380

380

Набавка Фреквенција ( Hz )

50

50

50

50

50

wire поврзување

Трифазен четири жици

Трифазен четири жици

Трифазен четири жици

Трифазен четири жици

Трифазен четири жици

Вкупно Номинална моќност ( kW )

33,1

46,7

59,1

81,7

119.5

Просечната потрошувачка на енергија ( kW )

65% од вкупниот

65% од вкупниот

65% од вкупниот

65% од вкупниот

65% од вкупниот

Довод на воздух

Воздух извор на притисок ( MPa )

0.8

0.8

0.8

0.8

0.8

Потрошувачка на воздух ( m 3 / min )

0.8

0.8

0.8

0.8

1.2

Снабдување со вода

Извори на вода под притисок ( MPa )

0.3

0.3

0.3

0.3

0.3

Потрошувачка на вода ( L / min )

45

45

45

45

45


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Онлајн Chat!