Се осигури безбедноста на нашите производи и вработените

Од новиот коронавирус беснее во Кина, до владини институции, до обичните луѓе, ние Kingswel машини во регионот на сите сфери на животот, сите нивоа на единици се активно преземање акција за да се направи добра работа на епидемија превенција и контрола на работата.

101

Иако нашата фабрика не е во јадрото област - Вухан, но ние се уште не го земе лесно, за прв пат да се делува. На 27 јануари, ние постави превенција итни раководството група и тим за одговор при катастрофи, а потоа работата на превенција на епидемија на фабрика за брзо и ефикасно стана оперативна. Ние веднаш ослободени мерки при појава на нашата официјална веб страница, операција група, WeChat група, WeChat официјалната сметка, и платформа вести политика на компанијата. Во прв пат објавен превенција на романот коронавирус пневмонија и продолжување на работа поврзани со знаење, поздрав соодветните физичка состојба на секого и појава во вашиот роден град. Во еден ден, ќе заврши на статистиката на персонал кој замина за нивниот роден град во текот на пролетниот фестивал празник.

105

Досега, ниту еден од персоналот на надвор од канцеларија проверуваат да најдете ниту еден случај на пациент со треска и кашлица. Последователно на тоа, ние исто така ќе строго ги следат барањата на владини институции и тимови епидемија превенција за да ги видиш на враќање на персоналот за да се обезбеди спречување и контрола во место.

106

Нашата фабрика се купат голем број на медицински маски, средства за дезинфекција, инфрацрвена скала термометри, итн, и започна првата група на инспекциски фабрика персонал и тестирање на работа, додека се дезинфицираат сите круг на два пати на ден во одделенија на производство и развој на растенијата и канцеларии .

103

Иако немаат симптоми на болеста се наоѓаат во нашата фабрика, ние се уште сите круг на спречување и контрола, за да се осигури безбедноста на нашите производи, за да се осигура безбедноста на вработените.

152
Според информациите од јавен карактер на СЗО, пакетите од Кина нема да го носат вирусот. Оваа појава нема да влијае на извозот на прекуграничната стоки, па можете да бидете многу сигурни за добивање на најдобрите производи од Кина, и ние ќе продолжиме да ви овозможи со најдобар квалитет на услуги по продажбата.

Конечно, би сакал да Ви благодариме на нашите странски клиенти и пријатели кои секогаш се грижи за нас. По избувнувањето, многу стари клиенти Контакт со нас, за прв пат, се интересираат, се грижи за нашата актуелна ситуација. Тука, сите вработени на Kingswel Машини би сакале да ја изразиме нашата најискрено благодарение на вас!

 


Време на мислењето: Feb-28-2020
WhatsApp Онлајн Chat!