Специјална машина за резервоарот горивото

Специјална машина за резервоарот горивото

Краток опис:

According to customer’s requirements, we development some special machine. Such as special extrusion system for automobile material, different structure 3D air duct machine to follow different requirements, big machine for pallet and many special shaped products. Product Description: Special Machine For Auto Fuel Tank This machine is composed by six sets of extruder system, six layer die head system, platen-moving system, hydraulic pressure, pneumatic system,electric system, automatic take ...


детали за производот

Тагови производ

Според барањата на клиентите, ние развој на некои специјална машина. Како што се специјални систем истиснување за автомобил материјал, поинаква структура 3D воздух канал машина за да се следат различни барања, голема машина за палети и многу специјални обликувани производи.

Опис на производот:

Специјална машина за авто резервоар за гориво

20150508130114_4887

Оваа машина е составен од шест сетови на екструдер систем, шест слој систем умре глава, котури се движат систем, хидрауличен притисок, пневматски систем, електричен систем, автоматски се извади систем и така натаму. Оваа машина може да се соберат со центар автоматско вчитување систем, единица за ладење, дробилката, миксер, итн Оваа машина целосно дизајнирани и произведени според германските стандарди на истиот модел, кој е модел со оптимизиран Соодносот на ефикасноста на цената во моментов во светот .

Машина карактеристики:

Оваа машина е специјално развиена за шест резервоарот слој на гориво до to100L.

HX1000X6-Y

(Технички Параметар)

1. Макс. волумен на резервоарот за гориво ------------------------ 100 L

2. Број на слој ----------------------------------- 6

3. Екструдер систем

Внатрешниот слој и слој regrind

Plasticizing капацитет (kg / h) ----------------------- 270 × 2 (HDPE)

Топлинска моќ на цилиндар (kW) ----------------------- 35.6 × 2

Греење моќта на екструдер (kW) ------------------------ 90 × 2

 

Plasticizing капацитет (kg / h) ------------------------ 20 (HDPE)

бариера слој

Plasticizing капацитет (kg / h) ------------------------ 20 (HDPE)

Греење моќта на цилиндар (kW) 7,5 ------------------------

Греење моќта на екструдер (kW) ------------------------ 15

Од слој

Plasticizing капацитет (kg / h) ------------------------ 65 (HDPE)

Греење моќта на цилиндар (kW) ----------------------- 21,5

Греење моќта на екструдер (kW) ------------------------ 37

4. ко-истиснување умре главата од шест слој

Мувла главата греење моќност (kW) ------------------------ 75

Калап за греење главата делови --------------------------- 12

дијаметар уста умре (mm) --------------------------- 300-600

 контролна точка број разлика од тоа ------------------------- 100

5. уредот за стегање

димензија Калап плоча (W * H) (mm) ---------------- 1400 x 1800

Растојание меѓу мувла плочи (mm) ---------------------- 650 ~ 1650

Стегање сила (KN) ------------------------------- 1000

Движат-калап мозочен удар (mm) -------------------------- 1000

брзина се движат калап (mm / sec.) --------------------------- 250

6. Потрошувачка на енергија

Генералното собрание на моќност (kW) ------------------------- 566

Просечната потрошувачка на енергија (KW / h) ----------------------- 340

притисокот на воздухот на снабдување (MPa) ---------------------------- 1.0

Потрошувачка на воздух (М 3/ min) ----------------------------- 3

За ладење вода под притисок (MPa) ------------------------- 0,3

Вода за ладење проток (m3 / min) ---------------------- 50 (<300C)

7. Тежина (тони). ------------------------------ Околу 100

8. димензии машина (L * W * H) (长 x 宽 x 高) (м) ----------- 16 x 8 9.5x


  • Претходно:
  • Следно:

  • Поврзани производи

    WhatsApp Онлајн Chat!